Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Czy w Polsce zatankujemy na stacjach MOL?

e-petrol.pl
2020-01-23 / 13:57
Czy w Polsce zatankujemy na stacjach MOL?

Wiceprezes MOL ds. usług konsumenckich Peter Ratatics powiedział, że koncern rozważa wejście na nowe rynki w obszarze usług konsumenckich, a Polska jednym z dwóch potencjalnych priorytetów na rynku stacji.

Agencja ISBnews podała, że Polska, obok Austrii, jest jednym z dwóch potencjalnych priorytetów dla Grupy MOL jeśli chodzi o wejście koncernu na nowe rynki w obszarze usług konsumenckich. Węgierski koncern zaznaczył, że taki ruch może wykonać, jeśli pojawi się atrakcyjna okazja inwestycyjna. Funkcjonującą już w Polsce sieć stacji pod marką Slovnaft Partner węgierski koncern uważa bardziej za kanał sprzedaży hurtowej niż część biznesu związaną z usługami konsumenckimi.

Grupa MOL chciałaby zwiększyć posiadane udziały w kilku innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej, takich jak Serbia, Rumunia i Czechy. Węgierski koncern zaznaczył jednak, że nie planuje unifikacji swoich stacji, działających w dziewięciu krajach regionu, pod jednym brandem. Elementem unifikującym ma być natomiast marka sklepów Fresh Corner.

Grupa MOL planuje też znacząco zwiększyć liczbę punktów ładowania samochodów elektrycznych na swoich stacjach w 2020 roku, z około 70 do co najmniej 200. Możliwe też, że docelowo punkt ładowania samochodów elektrycznych znajdzie się na praktycznie każdej stacji węgierskiego koncernu.
Słowa kluczowe: MOL, Polska, sieć stacji paliw

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu