Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Sytuacja na Bliskim Wschodzie podbija cenę ropy

e-petrol.pl
2020-01-20 / 09:34
Sytuacja na Bliskim Wschodzie podbija cenę ropy

W sobotę siły samozwańczej Libijskiej Armii Narodowej (ANL) zablokowały główne terminale naftowe we wschodniej części wybrzeża kraju – podała w komunikacie libijska Krajowa Spółka Naftowa (NOC). Niepokój na Bliskim Wschodzie sprawia, że z powodu wzrostu obaw o dostawy surowca z Iraku i Libii cena ropy zwyżkuje.

Dla handlujących ropą naftową przyszedł bardzo niespokojny czas. W Libii oddziały Chalify Haftara zablokowały eksport ropy w kontrolowanych przez siebie portach, co zmusiło koncern naftowy National Oil Corp. do wstrzymania prac na dwóch polach naftowych, w efekcie ropa podrożała o ponad 2 proc.

Według agencji AP i AFP blokada terminali spowoduje spadek wydobycia ropy z 1,3 mln baryłek dziennie do 500 tysięcy.

W Berlinie uczestnicy odbywającej się w niedzielę konferencji wysokiego szczebla w sprawie Libii zobowiązali się do przestrzegania embarga ONZ na dostawy broni do tego kraju i zaprzestania militarnego wspierania walczących stron - podała agencja DPA.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu