Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Francuskie związki za wstrzymaniem pracy w rafineriach

e-petrol.pl
2019-12-24 / 09:51
Francuskie związki za wstrzymaniem pracy w rafineriach

Francuzi powinni szykować się na coraz poważniejsze problemy z dostępnością paliwa. Związkowcy z CGT zagłosowali w poniedziałek za zatrzymaniem produkcji w podparyskiej rafinerii Grandpuits, należącej do koncernu Total – podała agencja Reutera.

Fala protestów przeciw reformom prezydenta Macrona zaczyna być coraz mocniej odczuwalna w branży rafineryjnej. Zakład w Grandpuits już przed głosowaniem pracował na minimalnym obciążeniu w związku z blokadą dostaw z rafinerii. W poniedziałek operacja zatrzymywania pracy rozpoczęła się w należącej do PetroIneos rafinerii Lavera na południu Francji. Strajkują też pracownicy terminala CIM, przez który przechodzi około 40 proc. ropy importowanej do Francji, choć na razie nie zdecydowali się oni jeszcze na zatrzymanie dostaw surowca. 

Według branżowego stowarzyszenia przemysłu rafineryjnego UFIP, pomimo utrudnień, problem z dostępnością paliwa odnotowano tylko na 2 proc. z 11 tys. francuskich stacji.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu