Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

OPEC i Rosja utrzymają ceny surowca?

e-petrol.pl
2019-12-09 / 09:40
OPEC i Rosja utrzymają ceny surowca?

W piątek państwa OPEC i Rosja uzgodniły w Wiedniu, że zredukują produkcję ropy o dodatkowe 500 tys. baryłek dziennie, by podtrzymać ceny surowca. Jak poinformował minister energii Rosji Aleksander Nowak, zmniejszenie wydobycia będzie obowiązywać do marca.

Ministrowie ropy z Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową uzgodnili obniżenie produkcji surowca o 1,7 mln baryłek dziennie do końca marca 2020 r. - podano w oświadczeniu po zakończeniu konferencji OPEC+ w Wiedniu. Arabia Saudyjska dodatkowo obniży produkcję o 400 tys. baryłek dziennie.
Największe cięcia w produkcji ropy wprowadziła Arabia Saudyjska, która jest nieformalnym przywódca kartelu.

Od trzech lat członków kartelu i Rosję obowiązuje też ponadto umowa o ograniczeniu wydobycia ropy o 1,2 mln baryłek dziennie. Zmniejszenie produkcji ma zapobiec spadkom cen, do których mogą  doprowadzić obawy rynku o konsekwencje wojny handlowej między Stanami Zjednoczonymi i Chinami i o spadek popytu. OPEC i 
Rosja starają się jednak wyważyć zabiegi o podtrzymanie cen z ryzykiem utraty rynku na rzecz innych producentów, czyli USA, Kanady, Brazylia, Norwegii i Gujany.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu