Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Spółka Novatek Polska uruchamia pierwszą stację tankowania LNG w Niemczech

e-petrol.pl
2019-12-05 / 09:54
Spółka Novatek Polska uruchamia pierwszą stację tankowania LNG w Niemczech

Novatek PAO poinformował o uruchomieniu stacji tankowania LNG w Rostocku w Niemczech przez spółkę córkę Novatek Polska. Z informacji prasowej wynika, że stacja umożliwia tankowanie skroplonym gazem ziemnym do 120 pojazdów ciężarowych dziennie.

- Obecnie w Niemczech jest tylko osiem stacji tankowania LNG i ten segment rynku ma ogromny potencjał wzrostu w kontekście coraz bardziej rygorystycznych norm środowiskowych. W porównaniu z olejem napędowym LNG zapewnia znaczną redukcję emisji tlenków azotu, dwutlenku węgla i prawie całkowitą eliminację emisji cząstek stałych  - zauważył Lew Feodosjew pierwszy wiceprezes zarządu Novatek PAO.

Stacja w Rostocku jest pierwszą z zaplanowanej sieci w Europie, która w ciągu najbliższych kilku lat zostanie wybudowana w kluczowych komunikacyjnie miejscach zarówno w Niemczech jak i w Polsce. Strategia spółki Novatek, jako producenta gazu ziemnego i LNG zakłada coraz większe zaangażowanie firmy w dalszy rozwój gazu ziemnego, jako paliwa napędowego zarówno w Rosji, jak i za granicą.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu