Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Oman Oil Co też chce się sprywatyzować

e-petrol.pl
2019-12-05 / 09:41
Oman Oil Co też chce się sprywatyzować

Do końca przyszłego roku państwowy Oman Oil Co spodziewa chce zaoferować 20-25 proc. swoich akcji w ramach pierwszej oferty publicznej (IPO) – powiedział w środę minister Mohammed al-Rumhi.

Całkiem możliwe, że rok po ofercie Saudi Aramco inwestorzy rynkowi będą mogli zainwestować w kolejny narodowy koncern naftowy w Zatoce Perskiej. Oman, podobnie jak inni gracze rynkowi z tego regionu, ma kłopot z rosnącym deficytem, który we wrześniu wyniósł około 4 mld USD. Pozyskanie środków finansowych może pomóc gospodarce w uniezależnieniu jej od wahań na rynku ropy. Aby tego dokonać w ciągu najbliższych pięciu lat Oman planuje zainwestować w swoją gospodarkę ponad 20 mld USD.

Obecnie gospodarka Omanu jest silnie uzależniona od węglowodorów, które stanowią około 35 proc. produktu krajowego brutto, 60 proc. eksportu i przynoszą 70 proc. wpływów podatkowych. W przyszłym roku Oman planuje, że produkcja ropy wyniesie 1,1 mln baryłek dziennie, podczas gdy w tym roku wyniesie ona około 0,97 mln.

 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu