Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Szokujące prognozy Saxo na 2020 rok dla rynku naftowego

e-petrol.pl
2019-12-04 / 09:43
Szokujące prognozy Saxo na 2020 rok dla rynku naftowego

Jak co roku, Saxo Bank opublikował 10 szokujących prognoz na 2020 rok. Bank zastrzega, że nie są to oficjalne prognozy rynkowe, a raczej ćwiczenie polegające na rozważeniu wszystkich możliwych sytuacji, nawet jeżeli nie są one szczególnie prawdopodobne.

Analitycy banku napisali, że w nadchodzącym roku mamy być jednak świadkami diametralnej zmiany. OPEC ma ograniczać wydobycie ropy, co przy jednoczesnym zahamowaniu produkcji ze strony nierentownych koncernów łupkowych USA wzmocni presję na wzrost cen "czarnej" energii. Szczególnie, że wzrośnie jej konsumpcja w Azji. Sektor naftowy i gazowy ma w 2020 roku odbić i piać się w górę.

Możliwe, że powrót do paliw kopalnych wykreuje niespodziewanego zwycięzcę rynkowego – Rosję, która w porozumieniu z OPEC, zapowie cięcia w produkcji ropy. Zbiegnie się to z kolejną rundą IPO Saudi Aramco, co, zdaniem ekspertów Saxo, doprowadzi do podwyżek cen ropy.

Zamieszanie cenowe ma sprawić, że ropa Brent ma kosztować 90 dolarów za baryłkę. Podniesie to akcje Rosnieftu, największej rosyjskiej spółki naftowej, o nawet 50 proc.
Słowa kluczowe: prognozy, rynek naftowy, Saxo Bank

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu