Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Koncerny paliwowo-energetyczne inwestują poza branżą

e-petrol.pl
2019-12-02 / 09:46
Koncerny paliwowo-energetyczne inwestują poza branżą

Światowe koncerny energetyczne coraz więcej inwestują w start-upy takie jak internet rzeczy (IoT), brykiety z biomasy a nawet karma dla rybek.

Serwis forsal.pl napisał, że brytyjsko-holenderski Shell należy do tych firm, które jako pierwsze dostrzegły korzyści płynące z inwestycji w zaawansowane technologie. Koncern w szczególności interesuje się startupami zajmującymi się energią odnawialną, ropą naftową, gazem czy nowymi paliwami w transporcie. W ramach programu GameChanger współpracuje z firmami nad produktami, które nie zostały jeszcze wypuszczone na rynek.

Również koncern BP inwestuje w najbardziej obiecujące innowacje w celu ograniczania emisji oraz uzyskania zrównoważonego rozwoju. W portfolio znajdują się bardzo różnorodne projekty np. ekologiczna karma dla ryb, inteligentne budynki czy efektywne zagospodarowanie odpadów.
Słowa kluczowe: innowacje

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu