Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Shell na stacji w Lehre oferuje LNG

e-petrol.pl
2019-10-15 / 13:37
Shell na stacji w Lehre oferuje LNG

W październiku w Lehre firma Shell zainaugurowała działalność drugiej stacji detalicznej tankowania skroplonym gazem ziemnym (LNG) w Niemczech. Shell podał, że stacja dla ciężarówek jest pierwszą publiczną stacją LNG w Dolnej Saksonii i znajduje się przy autostradzie A2 — najintensywniej wykorzystywanej trasie wschód-zachód w Niemczech.

Obiekt, o którym mowa to nowoczesna i przestronna stacja, z bogatą ofertą produktów i usług. Pojemność stacji LNG wynosi niemal 30 ton, co oznacza, że jest w stanie napełnić zbiorniki LNG 150–200 pojazdów ciężarowych dziennie.

Shell Retail dąży do uzyskiwania 20 proc. marży paliwowej ze sprzedaży niskoemisyjnych rozwiązań energetycznych na należących do firmy stacjach do 2025 roku.

- Otwieramy nowe stacje LNG, kolejni producenci wprowadzają do oferty nowe samochody ciężarowe na to paliwo, a władze państwowe okazują wsparcie w postaci zwolnienia z opłat na autostradach i zachęt podatkowych do zakupu takich pojazdów. Dzięki temu klienci mogą wybierać LNG jako perspektywiczne paliwo dla ciężkiego transportu drogowego, nie tracące na wartości ani efektywności. LNG jest obecnie konkurencyjną i przystępną cenowo alternatywą dla oleju napędowego  – powiedział Jan Toschka, dyrektor generalny Shell ds. rynku detalicznego w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Shell należy do konsorcjum BioLNG EuroNet wraz z firmami DISA, Scania, IVECO i Nordsol. Członkowie konsorcjum podejmują indywidualne działania na rzecz wprowadzenia na drogi kolejnych 2000 samochodów ciężarowych na LNG, a także zbudowania 39 stacji LNG w Europie i zakładu produkcji bio-LNG w Holandii. Stacja w Lehre to jedna z 10 placówek planowanych w Niemczech w ramach tego projektu współfinansowanego w ramach instrumentu finansowego UE „Łącząc Europę” (CEF) dla sektora transportowego.

Z badania Shell dotyczącego LNG, opublikowanego kilka miesięcy temu wynika, że paliwo to ma znaczny potencjał w transporcie drogowym. Na podstawie obecnych trendów szacuje się, że do 2040 roku liczba pojazdów ciężarowych w UE może wzrosnąć o 307 000, do 2,76 miliona.  

Ze świata

Wiadomość tygodnia

Konkurs Produkt Roku 2019 e-petrol.pl

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu