Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

USA największym światowym eksporterem ropy

e-petrol.pl
2019-09-12 / 14:31
USA największym światowym eksporterem ropy

Rekordowo wysokie wydobycie ze złóż łupkowych sprawiło, że w czerwcu 2019 r. USA zepchnęły Arabię Saudyjską z pozycji lidera w kategorii eksportu ropy.

W czerwcu USA eksportowały prawie 9 mln baryłek dziennie ropy i produktów naftowych, podała Międzynarodowa Agencja Energii (MAE). USA krótko, bo zaledwie przez miesiąc stały się numerem 1 jako światowy eksporter ropy. Powodem tej sytuacji były cięcia produkcji przez Arabię Saudyjską, w ramach porozumienia OPEC+ oraz problemy dostawców z Rosji związane z awarią rurociągu „Przyjaźń”. Arabia Saudyjska odzyskała pozycję lidera w lipcu i sierpniu, m.in. z powodu zakłócenia produkcji w USA spowodowanej przez huragany.

Agencja Bloomberg, powołując się na dane MAE podała, że Stany Zjednoczone mogą jednak ponownie poprawić swoją pozycję, głównie za sprawą rozbudowy infrastruktury transportowej i rosnącej produkcji na złożach w Teksasie i Nowym Meksyku.

Słowa kluczowe: eksport ropy z USA

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu