Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Szczyt popytu już za trzy lata?

e-petrol.pl
2019-09-11 / 09:50
Szczyt popytu już za trzy lata?

Dotychczasowe prognozy dotyczące szczytu popytu na ropę naftową mówiły, że dojdzie do niego w latach trzydziestych lub czterdziestych. Tymczasem najnowsza odważna prognoza Det Norske Veritas mówi, że zdarzy się to się to w ciągu trzech lat.

Globalny popyt na ropę osiągnie szczyt zapotrzebowania w ciągu trzech lat, który ustabilizuje się w okolicach 2030 roku, a następnie zacznie gwałtownie spadać – uważają analitycy Det Norske Veritas.

Agencja Reutera przypomniała, że Międzynarodowa Agencja Energii (IEA), która doradza gospodarkom zachodnim w sprawie polityki energetycznej, nie spodziewa się szczytu zapotrzebowania na ropę przed rokiem 2040.

Raport roczny z Det Norske Veritas odważnie wskazuje, że stanie się to szybciej, bo na początku lat dwudziestych, głównie za sprawą rozwoju pojazdów elektrycznych oraz mniej optymistycznego przekonania analityków, co do przyszłości inwestycji w sektorze petrochemicznym i rozwoju nowych pól naftowych i gazowych.

Det Norske Veritas uważa, że swego rodzaju pomostem w globalnym przejścia od paliw kopalnych do energii odnawialnej, jest gaz ziemny, którego popyt może przewyższyć zapotrzebowanie na ropę w roku 2026.

Ze świata

Wiadomość tygodnia

Konkurs Produkt Roku 2019 e-petrol.pl

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu