Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Brexit bez umowy może spowodować braki paliwa w Wielkiej Brytanii

e-petrol.pl
2019-08-22 / 09:30
Brexit bez umowy może spowodować braki paliwa w Wielkiej Brytanii

Jeżeli Wielka Brytania opuści Unię Europejską bez umowy, to brytyjskie rafinerie może czekać niepewna przyszłość. Z tajnych rządowych dokumentów, które wyciekły do mediów, wynika, że brexit bez umowy, może postawić pod znakiem zapytania dochodowość tamtejszych rafinerii.

Zagrożeniem dla przyszłości brytyjskich zakładów mają być tańsze zakłady z innych państw oraz potencjalne stawki celne. Obecnie stawki w Wielkiej Brytanii dla paliw importowanych z krajów z spoza Unii Europejskiej wynoszą 4,7 proc.

W przypadku opuszczenia UE Wielka Brytania będzie musiała stosować się do stawek przyjętych przez Światową Organizację Handlu, które są zerowe.

Według ekspertów będzie to duży problem ekonomiczny, bowiem brak konkurencyjności otworzy Wielką Brytanię na większy import i tym samym uzależnienie się, chociażby od rosyjskiego paliwa. W dalszych konsekwencjach także do podniesienia cen paliwa w UK, a na początkowym etapie brexitu ograniczenie lub nawet brak paliwa.
Słowa kluczowe: Brexit, przemysł naftowy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu