Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Zatrzymani członkowie załogi irańskiego tankowca

e-petrol.pl
2019-07-15 / 09:42
Zatrzymani członkowie załogi irańskiego tankowca

Policja Gibraltaru poinformowała, że zatrzymała w piątek kolejnych dwóch członków załogi irańskiego tankowca Grace 1. Wcześniej aresztowała kapitana i pierwszego oficera tego okrętu.

Władze należącego do Wielkiej Brytanii Gibraltaru zatrzymały irański tankowiec Grace 1, a następnie doprowadziły go do portu. Miało to służyć udaremnieniu dostarczenia ładunku ropy do rafinerii w syryjskim nadmorskim mieście Banijas. Rafineria ta jest własnością podmiotu objętego sankcjami UE nałożonymi na Syrię. 5 lipca Sąd Najwyższy Gibraltaru przedłużył zatrzymanie tankowca o 14 dni.

W ocenie Teheranu do zatrzymania tankowca doszło wbrew prawu, dlatego irańskie władze domagają się uwolnienia jednostki.

W obliczu narastającego napięcia między Londynem i Teheranem brytyjski rząd podjął decyzję o wysłaniu do Zatoki Perskiej drugiego okrętu wojennego.  
Słowa kluczowe: Gibraltar, irański tankowiec

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu