Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

OPEC sprzeda mniej ropy

e-petrol.pl
2019-07-12 / 09:31
OPEC sprzeda mniej ropy

Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową oczekuje, że światowy popyt ropę produkowaną przez członków kartelu spadnie w przyszłym roku w obliczu rosnącej aktywności konkurentów.

OPEC szacuje, że w 2020 r. popyt na ropę z kartelu wyniesie średnio 29,3 mln baryłek dziennie, co stanowi około 1,3 mln baryłek mniej w porównaniu z 2019 r.

Przewiduje się, że dostawy ropy przez producentów spoza OPEC wzrosną o 2,4 mln baryłek dziennie w nadchodzącym roku. Wzrost zostanie osiągnięty głównie dzięki wyeliminowaniu ograniczeń strukturalnych w przemyśle naftowym w Ameryce Północnej oraz uruchomieniu nowych projektów przemysłowych w Australii, Brazylii i Norwegii.

Główny producent OPEC - Arabia Saudyjska prowadzi politykę polegającą na ograniczaniu produkcji - a to zdaniem ekspertów prowadzi do zmniejszenia udziału OPEC w światowym rynku ropy. Według obliczeń Bloomberga może on spaść poniżej 30 proc. po raz pierwszy od ponad trzech dekad.
Słowa kluczowe: kartel OPEC, popyt na ropę
Sprawdź ofertę franczyzową SHELL

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu