Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Wciąż rośnie popyt na energię

e-petrol.pl
2019-06-13 / 09:34
Wciąż rośnie popyt na energię

Koncern paliwowy BP opublikował 68. edycję swojego corocznego raportu ‘’Statistics Review of World Energy’’, zawierającego analizę globalnych danych energetycznych.

W tegorocznym wydaniu autorzy podkreślają rosnącą rozbieżność między potrzebą działań na rzecz ograniczania zmian klimatu, a faktycznym tempem postępów w redukcji emisji dwutlenku węgla.

Jak czytamy w raporcie, globalny popyt na energię w 2018 roku wzrósł o 2,9 proc., czyli prawie dwukrotnie więcej niż 10-letnia średnia wynosząca 1,5 proc. rocznie, a emisje dwutlenku węgla wzrosły o 2,0 proc. i był to największy wzrost od siedmiu lat.

Zdaniem BP wzrost popytu na energię związany jest z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi – ekstremalnie niskie temperatury, jak i upały generują wzrost zapotrzebowania na energię potrzebną do ogrzewania i chłodzenia.

Analitycy BP zwracają uwagę, że Stany Zjednoczone odnotowały największy w historii roczny wzrost produkcji spośród wszystkich krajów, zarówno dla ropy naftowej, jak i gazu ziemnego, a ogromna większość tego wzrostu przypada na lądowe złoża łupkowe. Jednocześnie Chiny, USA i Indie łącznie stanowiły ponad dwie trzecie światowego wzrostu zapotrzebowania na energię, przy czym konsumpcja w USA rosła w najszybszym tempie od 30 lat.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu