Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Do Chin trafi zanieczyszczona rosyjska ropa

e-petrol.pl
2019-05-24 / 09:39
Do Chin trafi zanieczyszczona rosyjska ropa

Eksporterzy ropy z Rosji m.in. Vitol, Glencore i Unipec, którzy załadowli na tankowce 11 mln baryłek ropy w porcie w Ust-Łudze teraz zamierzają sprzedać zanieczyszczony surowiec odbiorcom z Chin.

Jak podaje serwis BiznesAlert.pl, tankowiec Sonangol Range należący do Vitola ze 130 tys. tonami rosyjskiej ropy płynie do chińskiego portu Yingkou. Z kolei tankowiec chińskiej spółki Unipec - New Comfort - ze 270 tys. ton ropy Urals zmierza do portu Ningbo. Łącznie Vitol i Unipec zamierzają wysłać do Azji ok. 700 tys. rosyjskiej ropy, której zakupu odmówili odbiorcy w Europie.

Nadal nie jest znana cena, jaką Chińczycy zapłacą za surowiec, ale według doniesień medialnych klienci mogą liczyć na znaczny rabat.

Według agencji Reutera to paliwo było oferowane klientom w Europie ze zniżką 10-20 dolarów w stosunku do rynkowej ceny ok. 74 dolarów za baryłkę. Nabywcy na Starym Kontynencie nie byli jednak zainteresowani, stąd pomysł na poszukiwanie odbiorców w Azji.
Sprawdź ofertę franczyzową SHELL

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu