Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Dostawy ropy na Węgry wznowione

e-petrol.pl
2019-05-22 / 09:42
Dostawy ropy na Węgry wznowione

UkrTransNafta poinformowała we wtorek, że wznowiła tranzyt ropy na Węgry, po otrzymaniu potwierdzenia, że kraj jest gotów odbierać rosyjską ropę. Zanieczyszczony surowiec, zgromadzony w rurociągu, MOL wykorzysta w procesie produkcyjnym.

Gotowość przyjmowania ropy została potwierdzona w punkcie odbiorczo-przesyłowym Fenyeslitke (na północnym wschodzie Węgier).

W poniedziałek o północy UkrTransNafta wznowiła tranzyt rosyjskiej ropy do europejskich odbiorców, ale po przetłoczeniu 4 tys. ton wstrzymała go w związku z koniecznością przeprowadzenia dodatkowych operacji technologicznych po otrzymaniu komunikatu węgierskiej grupy naftowo-gazowej MOL.

Rafineria oceniła jednak, że techniczne problemy nie stanowią poważnych przeszkód i w celu jak najszybszego rozwiązania sytuacji zobowiązała się do przyjęcia i zmagazynowania około 100 tys. ton zanieczyszczonej ropy. MOL podał, że zanieczyszczoną ropę po poddaniu najnowocześniejszym procesom technologicznym i dodaniu doń czystej ropy będzie można wykorzystywać.
Słowa kluczowe: MOL, Węgry, wznowienie dostaw

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu