Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Orlen odsyła tankowce z rosyjską ropą

e-petrol.pl
2019-05-17 / 09:41
Orlen odsyła tankowce z rosyjską ropą

W dwóch tankowcach, które dostarczyły ropę z rosyjskiego portu Ust-Ługa dla rafinerii Orlen Lietuva, był zanieczyszczony surowiec. W związku z tym władze orlenowskiej rafinerii zdecydowały o odesłaniu statków.

Rosyjskie ministerstwo energetyki zapewniało, że w ostatni piątek w porcie Ust-Ługa nad Bałtykiem załadowano ropę naftową odpowiadającej standardom jakości, tymczasem przesłany surowiec był nieodpowiedniej jakości i jego przerób mógł zaszkodzić pracy rafinerii, stąd decyzja o odmowie przyjęcia dostaw.

Wiadomo, że 19 maja do Butyngi ma przybyć jeszcze jeden tankowiec z ropą z portu Ust-Ługa. Szef Orlenu Lietuva Michał Rudnicki zaznacza, że dopóki kwestia jakości rosyjskiego surowca nie zostanie rozstrzygnięta, wszelkie dostawy z tego kraju będą badane w niezależnych laboratoriach w zaostrzonym trybie.

Według Orlen Lietuva, tankowiec z zanieczyszczoną ropą z portu Ust-Ługa nad Bałtykiem przypłynął na początku maja. Drugi tankowiec został odwołany, kolejny z rosyjską ropą do Butyngi ma przybyć 19 maja.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu