Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Amerykanie muszą mocniej eksploatować złoża

polskielupki.pl
2015-10-22 / 09:54
Amerykanie muszą mocniej eksploatować złoża

Stagnacja w produktywności z odwiertu może być sygnałem, że producenci ropy z łupków nie mają już sposobów na pompowanie większej ilości surowca ze złóż - czytamy na portalu Reuters.

W ciągu 16 miesięcy dynamicznych zwyżek cen produkcja z nowych odwiertów wykonanych przez poszczególne platformy wzrosła o 30 procent, ponieważ firmy wykorzystywały nowe technologie, szczególną uwagę poświęcając najbardziej rokującym odwiertom.

Tymczasem obecnie firma konsultingowa Drillinginfo w swych badaniach sugeruje, że produktywność spadła lub ustabilizowała się w trzech największych amerykańskich  basenach łupkowych: Permskim i Eagle Ford w Teksasie i Bakken Dakoty Północnej. Datuje się to od miesięcy letnich tego roku.

W tej sytuacji dużym wyzwaniem dla dalszego wydobycia łupkowego jest produkcja większych ilości ropy z nowych odwiertów wykonanych przez aktualnie czynne wiertnie - inaczej poziom produkcji może ulec gwałtownemu załamaniu.


Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.