Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Będziemy świadkami łupkowych wyprzedaży?

polskielupki.pl
2015-03-12 / 09:58
Będziemy świadkami łupkowych wyprzedaży?

Cena 50 dolarów za baryłkę ropy zaczyna podcinać filary łupkowego biznesu. Whiting Petroleum Corp., największy producent w Północnej Dakocie zmaga się z rosnącym zadłużeniem i coraz wyższymi kosztami.

Przy niskiej cenie ropy nadarza się niezwykła okazja do przejęć firm, które zainwestowały jakiś czas temu w sektor łupkowy, zbadały teren, oszacowały zasoby i rozpoczęły wydobycie. Zestawienie niskiej wartości firm, takich potentatów jak choćby Whiting, Continental i Oasis Petroleum Inc. z niską wyceną  złóż sprawia, że można aktywa nabyć w bardzo korzystnej cenie.

Wśród potencjalnych nabywców wymienia się koncerny Exxon i Chevron, które dysponują gotówką i wysoką zdolnością kredytową.  Możliwe, że po amerykańskie złoża łupkowe sięgną kanadyjscy konkurenci jak choćby: Continental, Apache Corp., Devon Energy Corp i Anadarko Petroleum Corp.

Szerzej na ten temat można przeczytać w serwisie Bloomberg.com.

Powiązane publikacje:
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Polecamy

Najnowsze wiadomości

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.