Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa
Na Stacji Paliw. Magazyn branżowych inspiracji

Ropa łupkowa zniesie przecenę

polskielupki.pl
2014-12-08 / 09:47
Ropa łupkowa zniesie przecenę

W ciągu najbliższego roku produkcja ropy w USA ma nadal rosnąć. Pomimo spadków cen surowca wydobywanie jej z łupków będzie nadal opłacalne.

Rywalizacja pomiędzy szejkami a łupkami doprowadziła do nadwyżek surowca na rynkach. Jak podaje „Parkiet” przecena na rynku naftowym nie zaszkodzi amerykańskiej produkcji ropy ze złóż łupkowych – mówią prognozy analityków. 

Rezerwa Federalna w swoim raporcie o sytuacji gospodarczej w poszczególnych regionach USA wskazała, że mimo spadku cen surowca,  w ostatnich miesiącach wydobycie ropy łupkowej w USA rosło. Fed spodziewa się jego wzrostu w nadchodzących dwóch latach.

Tymczasem, jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna” mania wiercenia w USA doprowadziła do ukończenia ok. 20 tys. szybów naftowych, które zwiększyły wydobycie kraju o jedną trzecią do poziomu 9 mln. baryłek dziennie. To tylko o milion mniej niż wydobywa Arabia Saudyjska. 

Słowa kluczowe: łupki, ropa, USA

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.