Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software

Polska łupkiem nie stoi?

polskielupki.pl
2014-11-26 / 09:48
Polska łupkiem nie stoi?

Jak donosi dziennik „Puls Biznesu”, choć w ciągu sześciu lat wykonano w Polsce 66 odwiertów, za udany można uznać tylko jeden z nich, zlokalizowany w Lewinie na Pomorzu. To niestety mocno dystansuje zachodnie koncerny, które mają coraz mniej wiary w sukces polskich łupków.

Wyniki jakie uzyskał San Leon w Lewinie pozwalają na wydobycie około 5-10 tysięcy metrów sześciennych gazu rocznie. Sam jednak proces poszukiwania rozpocznie się dopiero w przyszłym roku. Jak się okazuje zwłoka firmy wynikała z chęci weryfikacji jak idą prace innych firm, które prowadzone są w okolicy. Te jednak nie były pozytywne. Z kolei uważane do tej pory za perspektywiczne – złoże Lublewo okazało się w rzeczywistości za słabe, w wyniku czego firma je sprzedała koncesje i zakończyła swoją działalność w naszym kraju. Firmy też coraz przychylniej patrzą w stronę Wielkiej Brytanii, gdzie rząd chce ułatwić wydobycie gazu firmom. 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.