Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Gaz łupkowy - w tym roku?

polskielupki.pl
2014-08-04 / 09:52
Gaz łupkowy - w tym roku?

Dwadzieścia tys. m sześc. dziennie – tyle musiałby liczyć przepływ w odwiercie, aby można było stwierdzić, że komercyjne wydobycie gazu łupkowego jest możliwe w naszym kraju.

Jak czytam w dzisiejszym wydaniu dziennika „Rzeczpospolita”, największy dotychczasowy przepływ udało się odnotować w odwiercie Łebień LE-2H w obrębie koncesji Lębork znajdującej się na Pomorzu.

Kolejnym rokującym odwiertem jest Lublewo LEP- 1STH, który jak podał 3Legs Resources współpracujący z ConocoPhillips i tworzący LaneEnergy zakończył się właśnie dobrymi wynikami jeśli chodzi o szczelinowanie hydrauliczne.

Mniej optymistycznymi wiadomościami mogą poszczycić się państwowe firmy, które również poszukują gazu łupkowego. PGNiG i Orlen, choć wykonały najwięcej odwiertów, bo odpowiednio 14 i 10. PGNiG dopiero w I połowie 2016 roku będzie mógł określić czy zasoby, które posiadają pozwolą na przemysłową eksploatację. W PKN Orlen produkcja ma ruszyć dopiero w 2017 r.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.