Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Komercyjne wydobycie gazu łupkowego w tym roku

polskielupki.pl
2014-06-17 / 09:51
Komercyjne wydobycie gazu łupkowego w tym roku

Największe szanse na komercyjne wydobycie gazu łupkowego są na Pomorzu - możliwe, że pierwszy tego typu odwiert ruszy jeszcze w tym roku, uważa minister środowiska Maciej Grabowski.

Minister w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” powiedział, że jest w stałym kontakcie z firmami poszukującymi gazu i możliwe, że komercyjne wydobycie najszybciej może ruszyć na Pomorzu. I są szanse, że pierwszy tego typu odwiert ruszy jeszcze w tym roku. Grabowski nie martwi się także rezygnacją niektórych firm z poszukiwań gazu łupkowego w Polsce. 

Według stanu na 1 czerwca 2014 r., w Polsce obowiązuje 78 koncesji na poszukiwanie i/lub rozpoznawanie złóż węglowodorów, w tym gazu z łupków. 

Koncesje te zostały udzielone na rzecz 30 polskich i zagranicznych podmiotów (koncesjonariuszy). Do 2 czerwca 2014 r. koncesjonariusze wykonali 63 otwory rozpoznawcze, podał resort środowiska na swojej stronie internetowej.

Więcej w rozmowie opublikowanej w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.