Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Trudne łupków początki

polskielupki.pl
2014-06-10 / 09:55
Trudne łupków początki

Liczba koncesji łupkowych maleje – aktualnie poszukiwania gazu w skałach łupkowych mogą być obecnie prowadzone w Polsce na obszarze 78 koncesji - dwa lata temu, gdy na rynku panował większy optymizm, firmom udzielono 111 koncesji.

Zmniejszenie się liczby koncesji jest efektem rezygnacji z poszukiwań w Polsce takich koncernów, jak Marathon Oil, ExxonMobil, Talisman Energy oraz Eni. 

Spadło również tempo prac wiertniczych. W tym roku wykonano tylko dziesięć odwiertów. Firmy jako dodatkowy powód zmiejszenia swojej aktywności w obszarze łupkowym podają bariery administracyjno-prawne oraz brak sukcesów w dotychczas przeprowadzonych poszukiwaniach. 

Dzisiejsza „Rzeczpospolita”, „Parkiet” i „Puls Biznesu” sporo uwagi poświęcają danym z konferencji „Shalescience 2014”, podczas której analitycy i geolodzy po raz pierwszy zajęli się wynikami i doświadczeniami z przeprowadzania świeżych łupkowych odwiertów w Polsce, czyli z lat 2009-14, a nie tych z dawnych lat, wykonanych przez Państwowy Instytut Geologiczny. 

Szczegóły na łamach wspomnianych dzienników.

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Polecamy

Najnowsze wiadomości

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.