Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Wydobywanie gazu z łupków nie szkodzi

polskielupki.pl
2014-05-26 / 09:43
Wydobywanie gazu z łupków nie szkodzi

Intensywne wydobycie gazu z łupków nie ma mierzalnych negatywnych skutków na środowisko oraz bezpieczeństwo i zdrowie ludzi, takie wyniki przyniosły badania, cytowane przez Scotta R. Perry’ego - z departamentu ochrony środowiska stanu Pensylwania.

Pennsylvania, leżąca w czterech stanach formacja jest uważana za największy basen gazu niekonwencjonalnego w całych Stanach Zjednoczonych. 

Produkcja surowca z Marcellus Shale szybko rośnie, ale i tak ocenia się, że formacja zawiera jeszcze 2,5 bln m sześc. gazu.

Wiercenia w poszukiwaniu gazu z łupków zaczęły się w Pennsylvanii pod koniec 2004 r. i nabrały tempa w 2009 r. - do dziś w stanie wykonano prawie 7 tys. 900 odwiertów i szczelinowań.

Perry powiedział, że prowadzone przez te lata badania obejmujące jakość wody i powietrza wykazały brak długoterminowego wpływu wydobycia gazu i ropy na środowisko. Dodał jednak, że działalność wydobywcza ma jednak wpływ na środowisko, ale tymi ryzykami można skutecznie zarządzać.  

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.