Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

TransAtlantic Petroleum wchodzi w polskie łupki

polskielupki.pl
2014-03-28 / 09:57
TransAtlantic Petroleum wchodzi w polskie łupki

TransAtlantic Worldwide, Ltd., spółka zależna TransAtlantic Petroleum Ltd., podpisała niewiążący term sheet z San Leon Energy plc dotyczący zaanngażowania w dziewięć koncesji poszukiwawczych w Polsce.

Term-sheet określa warunki brzegowe potencjalnej transakcji inwestycyjnej i stanowi bazę do dalszych negocjacji oraz przygotowania umowy inwestycyjnej. Z dokumentu tego wynika, że TransAtlantic Worldwide sfinansuje program prac nad 6 otworami poszukiwawczymi, który ma doprowadzić do komercyjnego wydobycia w basenie permskim oraz w skałach karbonu. W zamian zostałby operatorem,  z 50-procentowym udziałem, na 9 polskich koncesjach, zawierających 1,9 mln akrów brutto.

Koszt prac poszukiwawczych oszacowany przez San Leon na podstawie wcześniejszych działań wynosi około 60-70 mln dolarów. W ramach porozumienia TransAtlatnic miałby też zapłacić dodatkowe 10 mln dolarów pochodzące z generowanych z wydobycia przychodów.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Polecamy

Najnowsze wiadomości

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.