Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Amerykański gaz nie rozwiąże problemów Europy?

polskielupki.pl
2014-03-17 / 10:19
Amerykański gaz nie rozwiąże problemów Europy?

Napięte, w związku z sytuacją na Ukrainie, stosunki z Rosją, skłaniają Unię Europejską do szukania alternatywy dla dostaw gazu ze Wschodu. Amerykanie, naturalny sojusznik w tej sprawie, nie chcą jednak składać wiążących deklaracji.

Rozmowy dotyczące zagwarantowania dostaw amerykańskiego gazu, prowadzone w ostatnich dniach w ramach negocjacji dotyczących utworzenia strefy wolnego handlu UE-USA (TTIP), nie doprowadziły do wypracowania jednolitego stanowiska – informuje portal internetowy Reuters.com. Zdaniem Dana Mullaney’a, szefa amerykańskich negocjatorów, TTIP jest szansą na liberalizację handlu produktami energetycznymi, ale bezpośrednie decyzje w tej sprawie będą podejmować firmy, kierując się międzynarodowymi notowaniami gazu.

To oznacza, że Europa będzie musiała konkurować z rynkiem azjatyckim, który pod względem cenowym jest obecnie bardziej atrakcyjny dla producentów paliwa.
Słowa kluczowe: eksport gazu, LNG, TTIP
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Polecamy

Najnowsze wiadomości

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.