Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

San Leon coraz bliżej wydobycia gazu niekonwencjonalnego

polskielupki.pl
2014-02-12 / 09:54
San Leon coraz bliżej wydobycia gazu niekonwencjonalnego

Spółka poszukiwawcza San Leon Energy poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego z Baker Hughes Poland Sp. z o.o. w sprawie wspólnej produkcji gazu na złożu Siekierki.

Firmy planują uruchomienie wydobycia z wykonanych do tej pory odwiertów Trzek-1, Trzek-2ZH i Trzek-3H oraz Krzesinki-1.  W ramach współpracy Baker Hughes ma zapewnić finansowanie w formie gotówki lub prac niezbędnych do rozpoczęcia wydobycia. 

Według zarządzającego San Leon Energy Oisin Fanninga porozumienie może być krokiem milowym w uruchomienie przez jego firmę znaczącej produkcji gazu w Polsce. Spółka ma już pozwolenia na budowę infrastruktury potrzebnej do dostarczenia gazu na rynek. 

Złoże Siekierki kryje w sobie zasoby gazu zamkniętego (tight gas). W trakcie testów odwiertów Trzek w każdym z nich uzyskiwano przepływ gazu na poziomie 2-3 mln stóp sześciennych gazu dziennie, czyli około 56-85 tys. metrów sześciennych surowca dziennie.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Polecamy

Najnowsze wiadomości

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.