Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

KE wydała rekomendacje ws. gazu łupkowego

polskielupki.pl
2014-01-22 / 16:30
KE wydała rekomendacje ws. gazu łupkowego

Komisja Europejska przedstawiła rekomendacje dla krajów członkowskich dotyczące poszukiwania i wydobycia gazu z łupków na terenie UE. Wynika z nich m.in., że opinia publiczna powinna być informowana o używanych podczas szczelinowania chemikaliach.

Minimalne standardy, które przedstawiła KE wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i obawom opinii publicznej. 
KE wskazuje w nich m.in. potrzebę ocenę możliwych skutków projektu, zanim jeszcze zostanie przyznana koncesja. Dalsze zalecenia tyczą się już zapewnienia szczelności odwiertów i stosowanie przy nich najlepszych praktyk.

Nowością jest również sprawdzenie jakości wód, gleby i powietrza na obszarze, na którym będą prowadzone szczelinowania. Wszystko po to, aby później łatwo zmonitorować ewentualne zmiany. 

Kontroli powinna podlegać również emisja gazów cieplarnianych w miejscu wydobycia, a opinia publiczna powinna poznać listę środków chemicznych, które są wykorzystywane podczas szczelinowania.
 
Na wdrożenie rekomendacji, kraje członkowskie mają sześć miesięcy od ich publikacji.

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.