Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software

Wydobycie surowców z łupków kontra krajobraz

polskielupki.pl
2013-10-16 / 09:36
Wydobycie surowców z łupków kontra krajobraz

Inwestorzy łupkowi liczą na szersze złagodzenie przepisów środowiskowych, związanych z poszukiwaniem gazu. Co prawda dwa miesiące temu weszło w życie znowelizowane rozporządzenie w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, ale branża oczekuje więcej.

Michał Duszczyk na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” pisze, że część terenów, na których prowadzone są poszukiwania gazu, znajduje się na obszarach Natura 2000, dlatego branża liczy na złagodzenie przepisów środowiskowych. Obecnie firmy, które szukają gazu choćby w okolicach tych regionów, muszą przeprowadzać bardzo rygorystyczne procedury środowiskowe. 

To podraża i opóźnia łupkowe inwestycje. Branża gazowa sugeruje by  badania sejsmiczne na terenach Natura 2000 były zaliczane do przedsięwzięć, dla których nie będzie wymagana decyzja środowiskowa.

Szerzej o postulatach i oczekiwaniach branży łupkowej w „Dzienniki Gazecie Prawnej” na stronie B5.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.