Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software

Problematyczne ustawy łupkowe

polskielupki.pl
2013-09-27 / 09:19
Problematyczne ustawy łupkowe

Przepisy dotyczące złóż łupkowych w Polsce nie mają łatwej drogi. Resorty wciąż jeszcze nie wypracowały wspólnego stanowiska.

„Rzeczpospolita” podała, że Komitet Stały Rady Ministrów zajmie się nowelizacją prawa geologicznego i górniczego oraz projektem ustawy o specjalnym podatku węglowodorowym najwcześniej w październiku. 

Opóźnienia legislacyjne to m.in. efekt sporów wewnątrz rządu dotyczących funkcjonowania Narodowego Operatora Kopalin Energetycznych. Ministerstwa nie mogą też porozumieć się w kwestii przyszłych zysków NOKE oraz kosztów, jakie ta spółka ma ponosić w związku z prowadzoną działalnością.

W „Parkiecie” czytamy, że brakuje też rozstrzygnięć w spawach postępowań przetargowych na udzielenie koncesji i prawa NOKE do delegowania wybranych osób do wykonywania prac prowadzonych przez operatora łupkowej koncesji.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.