Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Zasoby gazu łupkowego mniejsze, niż sądzono

polskielupki.pl
2013-06-11 / 14:04
Zasoby gazu łupkowego mniejsze, niż sądzono

Najnowszy raport rządu USA nieco studzi wcześniejsze emocje związane z wydobyciem gazu łupkowego na terenie Polski. Według najnowszej publikacji agencji EIA, statystycznego ramienia Departamentu Energii, nasze zasoby są mniejsze, niż to oceniono dotychczas. Szacunki mówią o nieco ponad 4 bilionach metrów sześć. gazu.

Szacowana wielkość złóż, w porównaniu z rokiem 2011 spadła o około 20 proc.  

Największe możliwości wydobywcze wykazuje region w północnej Polsce, który charakteryzuje się stosunkowo prostą strukturą. Potencjał mają również Podlasie oraz okręg Lublina, jednak w tym wypadku odwierty mogą być utrudnione ze względu na ukształtowanie terenu. Zaletą jest fakt, że posiadamy jedną z najkorzystniejszych w Europie infrastruktur oraz panuje poparcie społeczne dla inicjatywy łupkowej. Zasoby gazu z łupków znajdują się również w obwodzie kaliningradzkim oraz w zachodniej części Litwy. 

W raporcie wskazano, że choć odwierty nie potwierdziły dotychczasowych, optymistycznych przewidywań, jest zbyt wcześnie, by jednoznacznie przekreślić potencjał wydobycia łupków w naszym kraju.

Słowa kluczowe: polskie łupki
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.