Piechociński o gazie łupkowym

Według Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego, w Polsce konieczne jest wydobywanie gazu łupkowego, aby zapobiec pogorszeniu się bezpieczeństwa energetycznego kraju i spadkowi konkurencyjności gospodarki.

Piechociński o gazie łupkowym
Takie wnioski płyną z konferencji inauguracyjnej, która rozpoczęła cykl regionalnych spotkań z samorządowcami różnego szczebla, w której uczestniczył minister. Konferencja odbyła się w środę w Warszawie.

Na kolejnych spotkaniach prelegenci będą mówić o technologiach poszukiwawczych i eksploatacyjnych gazu łupkowego i ochronie środowiska naturalnego w tym kontekście.

Według Piechocińskiego wydobycie gazu łupkowego w Polsce przyczyni się do większej niezależności wobec obcych dostaw, szczególnie ze wschodu, a to pozwoli osiągnąć wyższy poziom bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Piechociński wyliczył także inne korzyści z wydobycia gazu łupkowego w Polsce: obniżenie ceny gazu dla odbiorców końcowych, stworzenie nowych miejsc pracy oraz wpływy budżetowe z tytułu opłat koncesyjnych i podatków.

Minister podkreślił również znaczenie stworzenia stabilnego i korzystnego dla inwestorów systemu prawnego, który regulowałby kwestie poszukiwań i wydobycia surowca.

Więcej przeczytamy na portalu stooq.pl.