Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Piechociński o gazie łupkowym

polskielupki.pl
2013-04-18 / 09:54
Piechociński o gazie łupkowym

Według Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego, w Polsce konieczne jest wydobywanie gazu łupkowego, aby zapobiec pogorszeniu się bezpieczeństwa energetycznego kraju i spadkowi konkurencyjności gospodarki.

Takie wnioski płyną z konferencji inauguracyjnej, która rozpoczęła cykl regionalnych spotkań z samorządowcami różnego szczebla, w której uczestniczył minister. Konferencja odbyła się w środę w Warszawie.

Na kolejnych spotkaniach prelegenci będą mówić o technologiach poszukiwawczych i eksploatacyjnych gazu łupkowego i ochronie środowiska naturalnego w tym kontekście.

Według Piechocińskiego wydobycie gazu łupkowego w Polsce przyczyni się do większej niezależności wobec obcych dostaw, szczególnie ze wschodu, a to pozwoli osiągnąć wyższy poziom bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Piechociński wyliczył także inne korzyści z wydobycia gazu łupkowego w Polsce: obniżenie ceny gazu dla odbiorców końcowych, stworzenie nowych miejsc pracy oraz wpływy budżetowe z tytułu opłat koncesyjnych i podatków.

Minister podkreślił również znaczenie stworzenia stabilnego i korzystnego dla inwestorów systemu prawnego, który regulowałby kwestie poszukiwań i wydobycia surowca.

Więcej przeczytamy na portalu stooq.pl.

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Polecamy

Najnowsze wiadomości

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.