Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Nowe przepisy zahamują branżę?

Polskielupki.pl
2013-03-21 / 09:54
Nowe przepisy zahamują branżę?

Nowe przepisy dotyczące poszukiwania i wydobycia węglowodorów w Polsce, zaproponowane przez Ministerstwo Środowiska, mogą zahamować rozwój branży.

To opinia Marcina Zięby – dyrektora generalnego Organizacji Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego, instytucji, która zrzesza największe firmy z branży, jak PGNiG, Orlen Upstream, Lotos, czy Chevron.

Zdaniem OPPPW, jeśli nowelizacja wejdzie w życie w obecnym kształcie – firmy zostaną obciążone licznymi i bardzo kosztownymi procedurami i obowiązkami, które nie przełożą się na jakość wykonywanych prac. Przykładem takich obowiązków może być konieczność uzyskiwania przez firmy decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych dla otworu a nie jak wcześniej – dla koncesji.

Firmy obawiają się także utraty praw nabytych w związku z koncesjami, które posiadają. Więcej na ten temat przeczytamy w dzisiejszej „Rzeczpospolitej”.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.