Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Łupkowa współpraca na polskich koncesjach

Polskie Łupki
2013-03-19 / 09:59
Łupkowa współpraca na polskich koncesjach

Amerykańska spółka Halliburton wraz z firmą San Leon Energy będą współpracować na polskich koncesjach łupkowych.

Podpisane przez spółki memorandum w sprawie współpracy dotyczy trzech polskich koncesji: Wschowa, Góra oraz Rawicz w południowej Wielkopolsce. Współpraca ma dotyczyć jedynie warstw łupków karbońskich oraz głębszych.

San Leon pozostanie operatorem koncesji. Na mocy umowy Halliburton sfinansuje i przeprowadzi test szczelinowania hydraulicznego na istniejącym już odwiercie Siciny-2 na koncesji Góra. Nastąpi to w drugim kwartale tego roku. Następnie spółka będzie mogła sfinansować i przeprowadzić dwuetapowy zabieg szczelinowania w odwiercie poziomym Siciny-2.

Po przeprowadzeniu tych prac Halliburton będzie mógł objąć 25 proc. udziałów w złożach gazu łupkowego na trzech koncesjach będących przedmiotem umowy - od warstwy karbońskiej w głąb, pod warunkiem, ze sfinansuje i wykonana dwa dalsze odwierty poziome wraz z zabiegami szczelinowania.

Więcej na portalu stooq.pl.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.