Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Indiana Investment chce zmian w koncesji

polskielupki.pl
2013-03-06 / 09:45
Indiana Investment chce zmian w koncesji

Firma Indiana Investment chce dokonać zmian w posiadanej przez siebie koncesji Trzebielino. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku czeka w związku z tym na uwagi i wnioski w sprawie raportu o oddziaływaniu na środowisko poszukiwań gazu łupkowego na terenie objętym koncesją.

Indiana Investment, chce zmienić koncesję, bo zamierza wykonać dodatkowe odwierty o głębokości powyżej tysiąca metrów. Procedura wymaga w takim wypadku opracowania raportu o oddziaływaniu na środowisko, który musi być upubliczniony i wszyscy zainteresowani mają prawo składać do niego przez trzy tygodnie swoje uwagi i wnioski.

Jak czytamy na stronie www.strefabiznesu.gp24.pl wielu mieszkańców obawia się, że próbne odwierty mogą się przekształcić w miejsca, gdzie będzie prowadzone wydobycie gazu łupkowego i jest temu przeciwnych.

Urzędnicy uspokajają jednak, że koncesja poszukiwawcza nie wystarczy na rozpoczęcie wydobycia. W takim wypadku trzeba uzyskać odrębną koncesję.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.