Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Jak niemieckie łupki wpłyną na Polskę?

polskielupki.pl
2013-02-28 / 09:48
Jak niemieckie łupki wpłyną na Polskę?

Decyzja niemieckiego rządu o zgodzie na eksploatację gazu łupkowego może mieć zarówno dobre, jak i złe konsekwencje dla Polski.

Dobrą stroną jest z pewnością zmiana układu sił w Unii Europejskiej. Do tej pory Rada UE oraz Parlament Europejski były sceptycznie nastawione do eksploatacji łupkowych złóż. Podobnego zdania jest Francja, gdzie wydobycie gazu łupkowego jest zakazane. Zwolennicy niekonwencjonalnego surowca, czyli Polska i Wielka Brytania, były w mniejszości. Dołączenie do tej grupy Niemiec może zmienić układ sił w całej sprawie.

Jest też negatywny aspekt niemieckiej decyzji.  Duży wzrost wydobycia w Niemczech może sprawić, że eksploatacja gazu łupkowego w Polsce nie będzie opłacalna. Jak informuje dzisiejszy „Dziennik Gazeta Prawna” – warunki geologiczne w Polsce sprawiają, że wydobycie w Polsce stanie się nieopłacalne, gdy cena gazu spadnie poniżej 300 USD/tys. m sześc..

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.