Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Łupkowe konsorcjum bez opóźnień

e-petrol.pl
2013-02-08 / 09:52
Łupkowe konsorcjum bez opóźnień

Współpraca konsorcjum PGNiG, KGHM oraz trzech spółek energetycznych: PGE, Enei i Tauronu dotycząca poszukiwania i wydobycia gazu łupkowego przebiega zgodnie z harmonogramem.

Prezes PGNiG, Grażyna Piotrowska-Oliwa poinformowała, że harmonogram prac przyjęty przy podpisaniu listu intencyjnego jest realizowany bez żadnych opóźnień.

Piotrowska-Oliwa dodała, że obecnie trwa pozyskiwanie gruntów i zgód środowiskowych. Odwiert na Kochanowie ma być przeprowadzony na przełomie lutego i marca (maksymalnie do końca marca).

PGNiG, KGHM i spółki energetyczne: PGE, Enea i Tauron w listopadzie 2012 roku podpisały aneks do umowy w sprawie wspólnego poszukiwania i wydobycia gazu łupkowego. Spółki miały ustalić szczegółowe warunki współpracy do 4 lutego. W przeciwnym wypadku umowa mogłaby zostać wypowiedziana przez każdą ze stron – przypomina portal stooq.pl.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.