Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Łupkowa debata na Pomorzu

e-petrol.pl
2013-02-06 / 09:55
Łupkowa debata na Pomorzu

W dniu 30 stycznia odbyła się debata dotycząca gazu łupkowego w Polsce zorganizowana przez ”Pracodawców Pomorza” we współpracy z Politechniką Gdańską, Uniwersytetem Gdańskim oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Jak czytamy na stronie pracodawcypomorza.pl - konferencja odbyła się w formie debaty w ramach tzw. “złotego trójkąta” reprezentowanego przez przedstawicieli: nauki, administracji oraz biznesu. 

Uczestnikami debaty byli m.in. Wojewoda Pomorski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego, wójtowie gmin na terenach gazonośnych, przedstawiciele Uczelni Pomorza, Państwowego Instytutu Geologii, Członkowie Zarządów Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, Grupy Lotos, Pomorskiej Spółki Gazownictwa oraz firm zajmujących się wydobyciem gazu łupkowego w Polsce.

Najważniejszym wnioskiem jaki wypłynął z debaty jest stwierdzenie, że zakazanie poszukiwań gazu łupkowego byłoby czymś najgorszym, co mogłoby spotkać polską gospodarkę. Uczestnicy spotkania konkludowali też, że utrudnienia, jakie istnieją, sprawią, że pozyskiwanie surowca może stać się bardzo kosztowne.

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.