Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Łupkowa ropa dla Orlenu?

e-petrol.pl
2013-01-29 / 09:48
Łupkowa ropa dla Orlenu?

Dla PKN Orlen łupkowa ropa z Ameryki Północnej może stać się nowym źródłem surowca. Zwłaszcza w dobie doniesień o ograniczeniach dostaw z Rosji.

Prezes PKN Orlen Jacek Krawiec poinformował, że obecnie dostawy ropy z Ameryki Północnej nie są atrakcyjne, ale koncern szczegółowo analizuje wszelkie możliwości. Zwłaszcza jeśli surowiec może być tańszy niż rosyjski. Prezes dodał, że płocka rafineria może przerabiać 61 gatunków ropy.

Wydobycie ropy rośnie w USA już od czterech lat z rzędu, dzięki eksploatacji surowca z amerykańskich łupków. W 2012 roku wydobycie ropy w USA wyniosło 10,9 mln baryłek dziennie, najwięcej od 1998 r. 

Jak informuje portal m.wyborcza.biz – dzięki boomowi łupkowemu, na światowe rynki płynąć będzie coraz więcej ropy wydobywanej z pokładów łupkowych oraz surowca wypieranego z amerykańskich rafinerii przez łupkowy surowiec.

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.