Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Łupkowy raport w przyszłym roku

e-petrol.pl
2013-01-28 / 09:22
Łupkowy raport w przyszłym roku

Dyrektor Państwowego Instytutu Geologicznego Jerzy Nawrocki poinformował, że nowy raport dotyczący szacunkowych zasobów gazu łupkowego w Polsce zostanie opublikowany prawdopodobnie na początku 2014 r.

Nowe dane geologiczne, na podstawie których zostanie stworzony nowy raport mogą nawet 7-8 krotnie zmienić dotychczasowe szacunki zasobów surowca. 

Dane zostaną pozyskane na podstawie wiercenia poziomego na odcinku co najmniej kilometra, w którym został wykonany zabieg szczelinowania hydraulicznego i po przeprowadzeniu testu złożowego. Test złożowy, który odpowie na pytanie, ile gazu wydobywa się z otworu trwa kilka miesięcy od zakończenia szczelinowania.

Aby mógł powstać nowy raport  wystarczy szczelinowanie jednego otworu poziomego na terenie Polski, ale na razie takiego nie ma – informuje portal energianews.pl.

Poprzedni raport PIG z marca 2012 r. PIG oceniał najbardziej prawdopodobną wielkość zasobów gazu łupkowego w Polsce na od 346 do 768 mld m sześc.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.