Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Problemy ze szczelinowaniem w Lubocinie

2013-01-17 / 11:07
Problemy ze szczelinowaniem w Lubocinie

Według ekspertów Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ma problemy ze szczelinowaniem hydraulicznym na odwiercie poziomym Lubocino na Pomorzu.

Jeden z polskich geologów poinformował, że PGNiG ma problemy ze szczelinowaniem hydraulicznym na odwiercie Lubocino. Mogą one wynikać ze struktury geologicznej skał, albo też z błędu ludzkiego - np. niewłaściwych założeń technicznych szczelinowania.

O problemach PGNiG poinformował też inny ekspert branży wydobywczej węglowodorów. Według niego, w grudniu ub.r. amerykańska spółka Halliburton, pracująca dla PGNiG, nie rozpoczęła szczelinowania ze względu na pogodę. W styczniu spółka podjęła kilka następnych prób, które jednak też nie zakończyły się sukcesem.

Rzeczniczka PGNiG Joanna Zakrzewska poinformowała, że dopóki nie zostały zakończone prace na odwiercie, jest zbyt wcześnie na ich ocenę.

Więcej na ten temat na portalu stooq.pl.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.