Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Do Polski trafiła zanieczyszczona rosyjska ropa

e-petrol.pl
2019-04-24 / 09:17
Do Polski trafiła zanieczyszczona rosyjska ropa

We wtorek spółka PERN została poinformowała przez Gomeltransneft o zaobserwowanym zwiększeniu stężeń chlorków organicznych w ropie dostarczanej na Białoruś, a później sam PERN potwierdził tę sytuację w ropie przekazywanej do Polski.

W związku z potwierdzeniem dostaw zanieczyszczonej ropy do Polski, PERN powiadomił rafinerie krajowe oraz w Niemczech. Spółka PERN tłoczy m.in. ropę naftową z Rosji do rafinerii krajowych: PKN Orlen w Płocku i Grupy Lotos w Gdańsku, a także do dwóch rafinerii w Niemczech, a Gomeltransneft to podmiot odpowiadający za transport surowca przez Białoruś.

Kwestię obniżenia jakości przesyłanego surowca przez Białoruś potwierdziła strona rosyjska i podała, że jest efekt problemów technicznych w rejonie Samary. To oznacza, że zanim do Białorusi dotrze ropa naftowa dobrej jakości minie od 8 do 10 dni, a do Polski i innych państw ten czas może być jeszcze dłuższy.
Sprawdź ofertę franczyzową SHELL

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu