Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Trwa rozbudowa Terminala Naftowego PERN w Gdańsku

e-petrol.pl
2019-04-19 / 09:25
Trwa rozbudowa Terminala Naftowego PERN w Gdańsku

PERN rozbudowuje Terminal Naftowy w Gdańsku (TNG). Obecnie teren przygotowany jest pod nowe zbiorniki i trwa tzw. palowanie zbiorników na ropę naftową, czyli wzmocnienie podłoża betonowymi kolumnami, aby można było wykonać fundamenty.

W TNG mają powstać trzy zbiorniki po 100 tys. m sześc. każdy oraz dwa zbiorniki po 45 tys. m sześc. Jak podała spółka w komunikacie, palowanie pod pierwszym zbiornikiem już się zakończyło i tylko do tego celu wykorzystano 1100 sztuk betonowych pali do głębokości 22 m.

Dzięki temu projektowi PERN zwiększy posiadane pojemności magazynowe na ropę o 390 tys. m sześć. Pozwolą one na jeszcze bardziej efektywną obsługę statków zawijających z ropą do Naftoportu. Dodano w komunikacie, że nowe pojemności są potrzebne klientom PERN, którzy coraz więcej ropy sprowadzają do Polski drogą morską. Chodzi głównie o PKN Orlen, który niedawno informował, że blisko połowa ropy naftowej sprowadzanej do Polski przez płocki koncern pochodzi już spoza Rosji.

PERN zaznaczył, że planowany termin wykonania inwestycji wynosi 21 miesięcy od dnia podpisania umowy, czyli 16 października 2020 r.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu