Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Rolnicze problemy z magazynowaniem paliw

e-petrol.pl
2019-04-17 / 09:43
Rolnicze problemy z magazynowaniem paliw

Producenci rolni chcą zmian przepisów związanych z przechowywaniem paliw. Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych wystosował wniosek do Jadwigi Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii o ograniczenie obciążeń biurokratycznych dla rolników i zmianę niektórych przepisów.

Problem dotyczy interpretacji głównie przepisów budowlanych, dotyczących posadowienia wolnostojących, niepowiązanych trwale z gruntem maszyn/urządzeń (zbiorników dwupłaszczowych z układem dystrybucyjnym) o pojemnościach 1500-10000 litrów do przechowywania i wewnętrznej dystrybucji oleju napędowego.

Związek wskazuje na jeszcze jeden problem rolników – chodzi o przepis, który „dopuszcza się przechowywanie paliw płynnych klasy III, na potrzeby własne użytkownika, w zbiorniku naziemnym dwupłaszczowym do 5 m sześc.”. Zdaniem rolników, to zbyt mała pojemność, która dużym przedsiębiorcom rolnym przysparza trudnościami w zabezpieczeniu odpowiednich ilości paliwa podczas okresu wzmożonych prac w gospodarstwie. Dlatego związek wnioskuje o zwiększenie pojemności tych zbiorników do 10 m sześc.
 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu