Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Dane o inflacji w marcu

e-petrol.pl
2019-04-16 / 08:57
Dane o inflacji w marcu

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w marcu 2019 r. wzrosły rdr o 1,7 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,3 proc.- podał Główny Urząd Statystyczny. Tym razem to nie ceny paliw były głównym czynnikiem inflacyjnym.

GUS wyjaśnił, według jego obliczeń inflacja bazowa wzrosła do 1,3 proc. r/r z 1,0% r/r w lutym (ale była bliska osiągnięcia 1,4 proc. r/r).

Za nieoczekiwanie wysokim odczytem stało połączenie niskiej bazy statystycznej ze wzrostami cen odzieży i obuwia, cen administrowanych (wywóz śmieci, opłat radiowo-telewizyjnych), wyposażenia gosp. domowego (w tym mebli i urządzeń gosp. domowego), a także usług (m.in. transportowych). Wzrost cen paliw o 0,6 proc. m/m i 7,3 proc. r/r był spójny z oczekiwaniami GUS-u, jednak rosnące ceny ropy na globalnych rynkach sugerują kontynuację wzrostów cen.
Słowa kluczowe: GUS, inflacja

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu