Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Orlen 50 procent ropy sprowadza spoza Rosji

e-petrol.pl
2019-04-15 / 09:47
Orlen 50 procent ropy sprowadza spoza Rosji

Blisko połowa ropy naftowej sprowadzanej do Polski przez PKN Orlen pochodzi już spoza Rosji - poinformował koncern w komunikacie. Każdego miesiąca do Płocka trafia ok. 1,4 mln ton ropy naftowej, z czego średnio ok. 700 tys. ton z kierunków alternatywnych, w tym z Arabii Saudyjskiej.

Orlen w informacji podał, że coraz większy udział ropy naftowej sprowadzonej spoza Rosji, to efekt dywersyfikacji dostaw surowca i systematycznego poszerzania współpracy biznesowej z firmami spoza Europy, między innymi z Saudi Aramco Oil Company.

Koncern poinformował także o rozszerzaniu współpracy z Saudi Aramco – kolejna umowa umożliwi zakup rafineriom Orlenu dodatkowo ok. 800 tys. ton ropy saudyjskiej, co oznacza, że wolumen sprowadzanej ropy saudyjskiej wzrośnie do ok. 400 tys. ton surowca miesięcznie.

Orlen dodał także, że w obecnie 30 proc. ropy przerabianej ropy przez wszystkie rafinerie (Polska, Litwa, Czechy) pochodzi spoza kierunku rosyjskiego. 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu