Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Alior Bank, PKN Orlen i PZU ustalają warunki przejęcia Ruchu

e-petrol.pl
2019-04-12 / 09:44
Alior Bank, PKN Orlen i PZU ustalają warunki przejęcia Ruchu

Alior Bank podał w komunikacie, że bank wraz z PKN Orlen i PZU porozumiały się w sprawie warunków transakcji dotyczącej przejęcia spółki Ruch. Alior Bank chce przejąć 100 proc. akcji Ruchu, a następnie sprzedać je PKN Orlen.

Jak podał bank, Alior Bank zamierza przejąć akcje w sposób uzgodniony pomiędzy bankiem a PKN Orlen, przy czym do przejęcia dojdzie po prawomocnym zatwierdzeniu układu w ramach przyspieszonych postępowań układowych Ruchu.

Przyjęcie oferty zaproponowanej przez Orlen przez wierzycieli Ruchu, będzie oznaczać, że spółka odzyska płynność finansową, co z kolei na dalszych etapach restrukturyzacji, przełoży się na możliwość uregulowania części zobowiązań wobec wierzycieli.  

Transakcja zakupu akcji przez PKN Orlen może nastąpić po spełnieniu się warunków przewidzianych w porozumieniu, m.in.: prawomocnego stwierdzenia wykonania układów zawartych w przyspieszonych postępowaniach układowych Ruchu, uzyskaniu przez strony porozumienia zgód korporacyjnych oraz pozytywnej decyzji UOKiK.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu