Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Kontrakt na dostawę ropy z Arabii Saudyjskiej

e-petrol.pl
2019-04-12 / 09:25
Kontrakt na dostawę ropy z Arabii Saudyjskiej

11 kwietnia br. Orlen i saudyjski Aramco podpisały umowę na dostawę do Polski 800 tys. ton ropy naftowej, jednocześnie z Litwy w drugą stronę popłynie ciężki olej opałowy.

W marcu Orlen ogłosił, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy może sprowadzić około 800 tys. ton ropy od największego na świecie pod względem wielkości produkcji koncernu naftowego — ma ona trafiać do gdańskiego Naftoportu lub terminalu w litewskiej Butyndze. 

Jak czytamy w „Pulsie Biznesu”, umowę w tej sprawie oficjalnie podpisali w saudyjskim Az-Zahranie Ibrahim Al-Buainain, prezes Aramco Trading, i Grzegorz Markiewicz, dyrektor wykonawczy ds. handlu ropą i gazem w Orlenie, w asyście szefów obu koncernów — Amina Nassera i Daniela Obajtka. 

Wraz z kontraktem na dostawy ropy Orlen  Lietuva będzie miał gwarancję sprzedaży ciężkiego oleju opałowego, co jest szczególnie ważne z uwagi na wchodzące w życie regulacje dla paliw bunkrowych. 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu